O G Ł O S Z E N IA    D U S Z P A S T E R S K I E          

  Parafia św. Stanisława B.M.i bł. Antoniego Świadka w Bydgoszczy

X  Niedziela  Zwykła   „Rok A”   7  czerwca 2026

 

 

·     Dzisiaj w Święto Dziękczynienia po duchowym przygotowaniu możemy wesprzeć ofiarą do puszki budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie;

·       Bogu niech będą dzięki za łaski udzielone nam poprzez uroczystość Bożego Ciała, a Parafianom za publiczne wyznanie wiary przez udział we Mszach św., w procesji oraz za udekorowanie okien i przygotowanie pięknych ołtarzy.

·       W oktawie Bożego Ciała odbywają się procesje z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła w łączności z nabożeństwem czerwcowym o g. 17.30;

·       W poniedziałek wspominamy św. Jadwigę Królową;

·     W środę nowenna  do M. B. Nieustającej Pomocy;

·       W czwartek wspominając w. Barnabę Ap. o g. 17.30 zakończymy oktawę Bożego Ciała prosząc grupy parafialne o przygotowanie i przystrojenie ołtarzy na procesję;

·       W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i światowy Dzień Modlitw o uświęcenie Kapłanów. Msze św. będą sprawowane o g. 7.30, 9.00 i 18.00W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia NSPJ: „Najmilszy Jezu, Któremu za miłość…”.

·       W sobotę czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny i po porannej Mszy św. prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła;

·      Za tydzień będziemy przeżywać „Niedzielę Kozalową” poświęconą współpatronowi naszej Diecezji bł. Michałowi Kozalowi. Z tej okazji zapraszamy do licznego uczestnictwa w spotkaniu otwartym z reżyserem filmu o bł. Michale Kozalu – panem Tadeuszem Syką w Domu Polskim w Bydgoszczy o g. 16.00. Uroczystości diecezjalne zwieńczy Msza święta, pod przewodnictwem Biskupa Krzysztofa Włodarczyka, w katedrze o g. 18.00 z pobłogosławieniem Animatorów Parafialnych Grup Synodalnych oraz posłaniem w misji do parafii nowych Katechistów i z podpisaniem Regulamin I Synodu Diecezji Bydgoskiej oraz powołaniem Komisji Głównej Synodu;

·     W czerwcu są wolne intencje Mszy św.;

·     Bóg zapłać darczyńcom za składane ofiary;

·         Prosimy o nabywanie czasopism katolickich m. in. „Przewodniki Katolickie” i „Misjonarz” ze stolika pod chórem;

·         Z radością informujemy, że nasza Parafia planuje organizację Festynu Parafialnego z okazji 80-lecia Jej utworzenia. Zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie w poniedziałek 22 czerwca po Mszy św. o g. 18.00 na plebanii, którzy swoim czasem i pomysłami oraz praktyczną pomocą chcieliby wesprzeć to dzieło;

·         Miłosierdziu Bożemu polecamy + zmarłych kapłanów z parafii i z dekanatu, zmarłych parafian i spoczywających na cmentarzu oraz polecanych we Mszy św. … Wieczny odpoczynek…

 

Akt wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa

Najmilszy Jezu, któremu za miłość do ludzi odpłaca się tak wielkim zapomnieniem, zaniedbaniem, wzgardą i niewdzięcznością. Oto my, klęcząc przed Tobą, szczególnym hołdem czci pragniemy wynagrodzić grzeszną oziębłość i zniewagi, jakie zewsząd obrażają Twoje miłujące Serce. Pamiętamy jednak, że i my sami niekiedy mieliśmy udział w tym niegodziwym postępowaniu. Dlatego przejęci najgłębszym żalem najpierw błagamy o miłosierdzie nad nami.
Jesteśmy gotowi dobrowolnie wynagrodzić za grzechy nie tylko przez nas popełnione, ale i przez tych, którzy błądzą z dala od drogi zbawienia, i albo uparci w niewierze, nie chcą pójść za Tobą, Pasterzem i Wodzem, albo też podeptali obietnice chrztu św. i odrzucili słodkie jarzmo Twojego prawa. Za te wszystkie przestępstwa chcemy pokutować. Szczególnie za publiczne grzechy narodów, które zwalczają prawo Boże i znieważają godność człowieka, za bluźnierstwa, jakimi obrzuca się Ciebie i Twoich świętych, lekceważenie dni świętych, zaniedbywanie sakramentu Boskiej miłości, za plagę pijaństwa i rozwiązłości.
Aby naprawić zniewagę czci Bożej, przedstawiamy Ci to zadośćuczy­nienie, które Ty sam niegdyś ofiarowałeś Ojcu na krzyżu i które co dzień ponawiasz na ołtarzach; łączymy je z zadośćuczy­nieniem Najświętszej Dziewicy Matki, wszystkich świętych i pobożnych wiernych.
I przyrzekamy z głębi serca, ile tylko stać nas będzie przy pomocy Twojej łaski, wynagrodzić za grzechy popełnione przez nas i naszych bliźnich: silną wiarą, czystymi obyczajami, doskonałym wypełnieniem prawa Ewangelii, a zwłaszcza prawa miłości.
Przyrzekamy też, według sił, nie dopuścić do nowych zniewag i jak najwięcej ludzi pociągnąć do naśladowania Ciebie. Zachowaj nas do śmierci w wierności obowiązkom i służeniu Tobie przez wielki dar wytrwania, abyśmy w końcu wszyscy doszli do tej ojczyzny, gdzie Ty z Ojcem i z Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen. (Za publiczne odmówienie aktu w uroczystość NSPJ można uzyskać odpust zupełny zaś w ciągu roku – odpust cząstkowy).